Ku Pamięci – Alojzy Tylek

Z głębokim smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 23 listopada br. odszedł od nas na niebieskie szlaki nieodżałowanej pamięci kolega Alojzy Tylek.

Był jednym ze współzałożycieli koła przewodnickiego przy o/Lubomir PTTK w Myślenicach, przez lata aktywnym przewodnikiem beskidzkim i terenowym, instruktorem przewodnictwa, przodownikiem turystyki górskiej, znakarzem szlaków górskich. Pełnił funkcje w zarządzie o/ Lubomir i w zarządzie Koła Przewodników PTTK .

Jako starszy kolega był dla nas niedościgłym wzorem pracy przewodnickiej – zawsze uśmiechnięty, życzliwy dla młodych adeptów przewodnictw, pełen radości życia i serdeczny w osobistym kontakcie z ludźmi, których prowadził na szlaki. Bardzo chętnie dzielił się własną wiedzą i niemałym, nie tylko przewodnickim doświadczeniem, wspomnieniami z trudnych lat młodości, z czasów partyzanckich, a także wspaniałymi relacjami z prowadzonych wypraw i wycieczek po kraju.

Przez swoje przeżyte 95 lat pozostawił wśród naszej braci przewodnickiej i turystycznej niezatarty ślad wielkości, uśmiechu i radości życia w każdej jego chwili.

Alku, drogi Kolego i Profesorze, żegnaj!