Wycieczka w Beskid Mały

REGULAMIN
Wycieczki w Beskid Mały

TERMIN: 23 lutego 2014r.
MIEJSCE ZBIÓRKI: Międzybrodzie Bialskie
DOJAZD DO MIEJSCA ZBIÓRKI: Z Myślenic do Suchej Beskidzkiej przez Wadowice, przez Sułkowice i Zembrzyce lub przez Jordanów.
Następnie z Suchej Beskidzkiej DW946 do Żywca, gdzie należy skręcić w kierunku Kęt na DW948.

ORGANIZATORZY: Towarzystwo Górskie, Przodownicy Turystyki Górskiej TRW w Myślenicach.

PLAN RAMOWY: o godzinie 9:00 wyruszamy spod kościoła w Międzybrodziu Bialskim. Trasa piesza wycieczki biegnie przez punkty Międzybrodzie Bialskie – Czupel – Magurka wilkowicka – Przełęcz Przegibek – Gaiki – Nowy Świat – Międzybrodzie Bialskie. Planowany powrót około 16:00.

KOSZTY WŁASNE UCZESTNIKÓW: Dojazd własnym samochodem lub ewentualne koszty biletu. Wycieczka nie jest imprezą komercyjną.

WYPOSAŻENIE: Ciepłe ubranie (kurtka, czapka, rękawiczki), buty, suche ubrania do przebrania, czołówka.
CEL IMPREZY:
– aktywny wypoczynek zimą
– zapoznanie z pieszą turystyką zimową
– dojście do przedwojennego schroniska BeskidenVerein
– popularyzacja Górskiej Odznaki Turystycznej (wycieczka to 24 punktów GOT)
– popularyzacja piękna Beskidów ich przyrody, zabytków
– propagowanie idei krajoznawstwa wśród młodzieży i dorosłych
– zachęcenie do fotografii przez organizacje konkursu (załącznik nr 1)

WARUNKI UCZESTNICTWA:
W wycieczce biorą udział turyści indywidualni oraz grupy zorganizowane. Przypominamy, że młodzież do lat 18 musi być pod opieką opiekunów. Uczestnicy wycieczki ubezpieczają się od następstw nieszczęśliwych wypadków we własnym zakresie i na własny koszt. (Członkowie PTTK posiadają ubezpieczenie na podstawie ważnej legitymacji!).
Konieczna jest także latarka ze względu na krótki dzień.

ZGŁOSZENIE I KONTAKT:
Zgłoszenia indywidualne i grupowe przyjmowane będą w biurze Oddziału PTTK Myślenice Rynek 27 II p. tel. 12 272 04 52, w wtorki w godz. 17:30 – 19:30 oraz w środy w godz. 10:00 – 12:00;

Zgłoszenia należy także przesyłać na adres m.w.murzyn@gmail.com

Prosimy grających na gitarze o zabranie gitary lub kontakt.

Organizatorzy zapewniają potwierdzenie zdobytych punktów GOT.

POSTANOWIENIA KOŃCOWE
Organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za szkody poniesione przez uczestników jak i też przez nich wyrządzone. Organizator nie bierze odpowiedzialności za ew. szkody na pozostawionych samochodach.
Organizator zastrzega sobie prawo do zmian programu, gwarantuje pogodę (choćby i deszcz, śnieg, mgłę oraz inne dolegliwości) i dobry humor oraz posiada prawo interpretacji niniejszego regulaminu, rozstrzygania ewentualnych sporów i zastrzeżeń złożonych przez uczestników.
Impreza nie ma charakteru komercyjnego – jest imprezą non-profit.

Dodatkowe rady:
Ubiór: należy zaopatrzyć się w ciepłe rzeczy (sweter, polar) oraz koniecznie coś od deszczu. Na nogi wkładamy turystyczne buty, sprawdzone i wcześniej zaimpregnowane. Wskazane nakrycie głowy chroniące od słońca, krem z filtrem, ewentualnie okulary przeciwsłoneczne. Ochraniacze na spodnie mogą być użyteczne, zwłaszcza przy błocie i śniegu. Mogą przydać się kijki, zwykłe narciarskie lub teleskopowe.

– Jedzenie. Przygotujcie sobie kanapki na cały dzień – każdy według potrzeb (w górach chce się jeść!).
– Pamiętajcie o czymś do picia (bezalkoholowym) – min. półtora litra wody mineralnej (lub źródlanej) na osobę.
– Pamiętajcie o latarce! Nie zapomnijcie też leków, które musicie regularnie zażywać oraz podstawowej apteczki (m.in. środki od bólu głowy).

Załącznik nr 1

Regulamin Konkursu fotograficznego podczas Wycieczki w Beskid Mały.

  1. Konkurs ma na celu popularyzacje fotografii wśród turystów górskich.
  2. W konkursie mogą wziąć udział wszyscy uczestnicy wycieczki, którzy do 3 marca 2014r. prześlą jedno wykonane podczas wycieczki zdjęcie na adres m.w.murzyn@gmail.com
  3. Organizator zastrzega sobie prawo do wykorzystania otrzymanych zdjęć do popularyzacji fotografii i turystyki górskiej.
  4. Zwycięzca konkursu otrzyma nagrodę w postaci jednorazowego bonu rabatowego o wartości 10% na zakupy w Szkółce Drzew i Krzewów Piwowarscy.
  5. Komisja złożona z przedstawicieli Towarzystwa Górskiego, TRW GOT w Myślenicach oraz Szkółki Drzew i Krzewów Piwowarscy wybierze zwycięzcę w terminie do 9 marca 2014r.
  6. Organizator zastrzega prawo do wprowadzania zmian w niniejszym regulaminie.