REGULAMIN
Wycieczki krajoznawczej na Turbacz
TERMIN: 24 listopada 2013r.
MIEJSCE ZBIÓRKI: Leśniczówka w Obidowej
DOJAZD DO MIEJSCA ZBIÓRKI: Z Myślenic drogą krajową 7 a następnie 47 do Klikuszowej, gdzie należy skręcić w lewo na Obidową. Po wjechaniu na drogę lokalną do końca drogi ok. 5 km
Alternatywą jest przejazd autobusem relacji Kraków – Nowy Targ do przystanku Klikuszowa, w tym przypadku prosimy o wcześniejszy kontakt z Organizatorem w celu zorganizowania podwozu.
ORGANIZATORZY: Towarzystwo Górskie, Przodownicy Turystyki Górskiej TRW w Myślenicach.
PLAN RAMOWY:
Zbiórka o godzinie 8:30
Wycieczka piesza na trasie Obidowa – schronisko PTTK Stare Wierchy – Obidowiec – Turbacz – schronisko PTTK na Turbaczu – Kaplica Papieska – Bukowina Miejska – Bukowina Obidowska – Obidowa.
Powrót do pozostawionych samochodów ok. godziny 16:00 (w zależności od panujących warunków i współpracy grupy).
KOSZTY WŁASNE UCZESTNIKÓW: Dojazd własnym samochodem lub ewentualne koszty biletu
ok. 10 zł
CEL IMPREZY:
– zdobycie najwyższego szczytu Gorców
– poznanie gorczańskich polan
– poznanie kapliczek rozsianych w Gorcach
– popularyzacja Górskiej Odznaki Turystycznej (wycieczka to 19 punktów GOT)
– popularyzacja piękna Beskidów ich przyrody, zabytków
– propagowanie idei krajoznawstwa wśród młodzieży i dorosłych
WARUNKI UCZESTNICTWA:
W wycieczce biorą udział turyści indywidualni oraz grupy zorganizowane. Przypominamy, że młodzież do lat 18 musi być pod opieką opiekunów. Uczestnicy wycieczki ubezpieczają się od następstw nieszczęśliwych wypadków we własnym zakresie i na własny koszt. (Członkowie PTTK posiadają ubezpieczenie na podstawie ważnej legitymacji).
Konieczna jest także latarka ze względu na krótki dzień.
ZGŁOSZENIE I KONTAKT:
Zgłoszenia indywidualne i grupowe przyjmowane będą w lokalu Oddziału PTTK Myślenice Rynek 27 II p. tel. 12 272 04 52, w wtorki w godz. 17:30 – 19:30 oraz w środy w godz. 10:00 – 12:00;
Zgłoszenia można także przesyłać na adres m.w.murzyn@gmail.com
Organizatorzy zapewniają potwierdzenie zdobytych punktów GOT
POSTANOWIENIA KOŃCOWE
Organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za szkody poniesione przez uczestników jak i też przez nich wyrządzone. Organizator nie bierze odpowiedzialności za ew. szkody na pozostawionych samochodach.
Organizator zastrzega sobie prawo do zmian programu, gwarantuje pogodę (choćby i deszcz oraz inne dolegliwości) i dobry humor oraz posiada prawo interpretacji niniejszego regulaminu, rozstrzygania ewentualnych sporów i zastrzeżeń złożonych przez uczestników.
Impreza nie ma charakteru komercyjnego – jest imprezą non-profit.
Dodatkowe rady:
Ubiór: należy zaopatrzyć się w ciepłe rzeczy (sweter, polar) oraz koniecznie coś od deszczu. Na nogi wkładamy turystyczne buty, sprawdzone i wcześniej zaimpregnowane. Wskazane nakrycie głowy chroniące od słońca, krem z filtrem, ewentualnie okulary przeciwsłoneczne. Ochraniacze na spodnie mogą być użyteczne, zwłaszcza przy błocie. Mogą przydać się kijki, zwykłe narciarskie lub teleskopowe.
– Jedzenie. Przygotujcie sobie kanapki na cały dzień – każdy według potrzeb (w górach chce się jeść!).
– Pamiętajcie o czymś do picia (bezalkoholowym) – min. półtora litra wody mineralnej (lub źródlanej) na osobę.
– Pamiętajcie o latarce! Nie zapomnijcie też leków, które musicie regularnie zażywać oraz podstawowej apteczki (m.in. środki od bólu głowy).