Zimowa wycieka w Beskid Żywiecki

REGULAMIN Wycieczka Zimowa w Beskid Żywiecki

TERMIN: 11 – 12 stycznia 2014r.

MIEJSCE ZBIÓRKI: dworzec PKP w Węgierskiej Górce
DOJAZD DO MIEJSCA ZBIÓRKI: Z Myślenic do Suchej Beskidzkiej przez Wadowice, przez Sułkowice i Zembrzyce lub przez Jordanów. Następnie z Suchej Beskidzkiej DW946 do Żywca, a następnie DK69 i S69 w kierunku Zwardonia do Węgierskiej Górki (dworzec jest przy ul. Kolejowej po lewej stronie miejscowości).
Istnieje możliwość dojazdu PKP do miejsca zbiórki. ORGANIZATORZY: Towarzystwo Górskie, Przodownicy Turystyki Górskiej TRW w Myślenicach.

PLAN RAMOWY:

I dzień: Zbiórka o godzinie 8:30 Wycieczka piesza na trasie Węgierska Górka – Abrahamów – Suchy Groń – przełęcz Pawlusia – schronisko na Rysiance. Wspólna kolacja uczestników.

II dzień: Pobudka 7:00 Wspólne śniadanie 7:30 Wycieczka piesza na trasie Schronisko na Rysiance – Liptowski Wierch – Radykalny Wierch – Hala Boracza – Węgierska Górka.

NOCLEG: Schronisko PTTK na Hali Rysianka

KOSZTY WŁASNE UCZESTNIKÓW: Nocleg w schronisku ok. 30zł + Dojazd własnym samochodem lub ewentualne koszty biletu. Członkowie PTTK z opłaconą składką posiadają ZNIŻKI!

WYPOSARZENIE: Ciepłe ubranie (kurtka, czapka, rękawiczki), buty, suche ubrania do przebrania, czołówka, śpiwór.

CEL IMPREZY: – aktywny wypoczynek zimą – zapoznanie z pieszą turystyką zimową – zdobycie pieczątek 3 schronisk w Beskidzie Żywieckim – zobaczenie fortów z czasów kampanii wrześniowej 1939 r.
– przejście Głównego Szlaku Beskidzkiego na odcinku Węgierska Górka – Hala Rysianka
– popularyzacja Odznaki Głównego Szlaku Beskidzkiego (22 punkty)
– popularyzacja Górskiej Odznaki Turystycznej (wycieczka to 39 punktów GOT)
– popularyzacja piękna Beskidów ich przyrody, zabytków
– propagowanie idei krajoznawstwa wśród młodzieży i dorosłych

WARUNKI UCZESTNICTWA:
W wycieczce biorą udział turyści indywidualni oraz grupy zorganizowane. Przypominamy, że młodzież do lat 18 musi być pod opieką opiekunów. Uczestnicy wycieczki ubezpieczają się od następstw nieszczęśliwych wypadków we własnym zakresie i na własny koszt. (Członkowie PTTK
posiadają ubezpieczenie na podstawie ważnej legitymacji).
Konieczna jest także latarka ze względu na krótki dzień.

ZGŁOSZENIE I KONTAKT:
Zgłoszenia indywidualne i grupowe przyjmowane będą w biurze Oddziału PTTK Myślenice Rynek 27 II p. tel. 12 272 04 52, w wtorki w godz. 17:30 – 19:30 oraz w środy w godz. 10:00 – 12:00; Zgłoszenia można także przesyłać na adres m.w.murzyn@gmail.com
Prosimy grających na gitarze o zabranie gitary lub kontakt.
Organizatorzy zapewniają potwierdzenie zdobytych punktów GOT

POSTANOWIENIA KOŃCOWE
Organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za szkody poniesione przez uczestników jak i też przez nich wyrządzone. Organizator nie bierze odpowiedzialności za ew. szkody na pozostawionych samochodach.
Organizator zastrzega sobie prawo do zmian programu, gwarantuje pogodę (choćby i deszcz oraz inne dolegliwości) i dobry humor oraz posiada prawo interpretacji niniejszego regulaminu,
rozstrzygania ewentualnych sporów i zastrzeżeń złożonych przez uczestników.
Impreza nie ma charakteru komercyjnego – jest imprezą non-profit.

Dodatkowe rady:
Ubiór: należy zaopatrzyć się w ciepłe rzeczy (sweter, polar) oraz koniecznie coś od deszczu. Na nogi wkładamy turystyczne buty, sprawdzone i wcześniej zaimpregnowane. Wskazane nakrycie
głowy chroniące od słońca, krem z filtrem, ewentualnie okulary przeciwsłoneczne. Ochraniacze na spodnie mogą być użyteczne, zwłaszcza przy błocie. Mogą przydać się kijki, zwykłe narciarskie lub teleskopowe.

Warto zabrać ze sobą śpiwór!

Jedzenie. Przygotujcie sobie kanapki na cały dzień – każdy według potrzeb (w górach chce się jeść!). Pamiętajcie o czymś do picia (bezalkoholowym) – min. półtora litra wody mineralnej (lub źródlanej) na osobę. Pamiętajcie o latarce! Nie zapomnijcie też leków, które musicie regularnie zażywać oraz podstawowej apteczki (m.in. środki od bólu głowy).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *